Výkon pre všetkých – Bowers & Wilkins uvádza na trh novú radu 600 Series

Nová 600 Series od Bowers & Wilkins výrazne zlepšuje vlastnosti existujúcej legendárnej rady kombinujúcej vynikajúcu hodnotu a jedinečný zvukový výkon. Nová 600 Series prináša high – end kvalitu zvuku dosiahnuteľnú pre viac používateľov, než kedykoľvek predtým. Využíva pri tom špičkové technológie a prvotriedny dizajn, ktorým je Bowers & Wilkins povestný.

Bowers & Wilkins. V podobnom tele

Existujúce reproduktory Bowers & Wilkins 600 Series pre Hi-Fi a domáce kino získali rad ocenení za kombináciu hodnoty a výkonu . Teraz prichádza šesť radikálne inovovaných reproduktorov, ktoré výrazne menia celú sériu škálou zlepšení každého prvku ich dizajnu. Výsledkom sú univerzálne, elegantné a diskrétne reproduktory, schopné konkurovať omnoho drahším súperom, definujúce úplne nový, cenovo dostupný štandard. Tento pozoruhodný prielom bol dosiahnutý citlivým použitím zavedených, aj úplne nových technológií. Nová rada 600 využíva osvedčené a odskúšané technické riešenia Bowers & Wilkins z iných sérií – dvojité dome výškové reproduktory odvodené z reproduktora CM10, antirezonančné uchytenie stredových a basových meničov a samozrejme kultové kevlarové membrány Bowers & Wilkins. K týmto osvedčeným technológiám pribudli nové pokrokové riešenia vyvinuté špeciálne pre novú radu 600, vrátane nových dvojvrstvových hliníkových basových meničov a novej technológie delených tweeterov.

Bowers & Wilkins 683

Delený Double Dome tweeter je hlavnou črtou technologického pokroku. Skladá sa z dvoch samostatných hliníkových kupol, druhá s vyrezaným stredom je nalepená na zadnú stranu prvej kupoly, čo vytvára pozoruhodnú zmes ľahkosti a pevnosti. V novej rade 600 sú všetky tweetery delené, celá zostava reproduktora je fyzicky oddelená od skrine pomocou odpruženého gélového prstenca. Takto vytvorený delený Double Dome tweeter dosahuje úžasnú jasnosť a čistotu tónov, navyše s vynikajúcim zobrazením detailu a výbornou difúziou. Spoločným výsledkom je smerovanie k reproduktoru s cenovo dostupným dizajnom, ktoré posúva novú 600 Series spoľahlivo na špičku vo svojej triede.

Nová 600 Series je ideálna nielen pre Hi-Fi stereo aplikácie – čokoľvek od vinylu po FLAC – ale aj pre domáce kino. Portfólio zahŕňa dva úplne nové reproduktory pre centrálny kanál a tri subwoofery v rovnakom prevedení.

Najväčší podlahový reproduktor novej 600 Series je 683. Bol navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon, presnosť a muzikálnosť. 683 je vybavený novým Double Dome tweeterom, FST ™ meničom pre stredné tóny a novými dvojvrstvovými hliníkovými basovými meničmi. Nová konštrukcia hliníkovej membrány s dvojitou vrstvou je zosilnená na obvode druhou vrstvou hliníka pre lepšie tlmenie a efektívnejšie rozdeľovanie frekvencií. Výsledkom sú aj bohatšie, neskreslené basy. S vynikajúcim výkonom v celom frekvenčnom rozsahu je nový 683 zárukou dokonalého zvuku pre stereo a domáce kino, s prekvapujúcou hodnotu na reproduktor tohto kalibru.

Nový Bowers & Wilkins 684 je prekvapivo štíhly podlahový skriňový reproduktor. Napriek tomu ponúka úžasnú kombináciu serióznej sily, veľkolepého zvukového výkonu a bezkonkurenčnej hodnoty. Umožňujú to zdokonalené kevlarové basovo/stredové meniče a delené Double Dome výškové reproduktory. Menší, 5 – palcový reproduktor zvolili inžinieri v Bowers & Wilkins pre štíhlejší dizajn, ale s použitím menšej kmitacej cievky a antirezonančnej zátky v meničoch dosiahli napriek tomu lepší zvukový výkon, zvýšenú citlivosť a hladšiu odozvu.

Výsledkom je miestnosť naplňujúci zvuk bez izbu zaplňujúcej reproduktorovej skrine. A prekvapivo štíhla je aj jeho cena.

Nový univerzálny 685 je doma na polici, aj na stojane. Dokonale sa hodí do väčšiny izieb . Tento reproduktor v sebe spája nové delené Double Dome tweetery, kevlarové membrány a antirezonančné zátky s hodnotou, ktorou je Series 600 preslávená. Delené Double Dome tweetery typické pre novú 600 Series je založený na technológii vyvinutej pre ocenené reproduktory CM10. Nový 685 je predurčený pokračovať v stopách svojho uznávaného predchodcu 601 a 685 sa stane definitívou stojanového reproduktora.

Bowers & Wilkins 685

Pri novom 686 platí, že malé je naozaj krásne. Vďaka šírke len 160 mm je 686 teraz skutočne kompaktným reproduktorom novej 600 Series, ale nepodceňujte jeho silu a precíznosť. Je to vďaka novému zdokonalenému delenému Double Dome tweeteru a kevlarovému meniču s antirezonančnou zátkou. Jeho hlavný 5-palcový menič je vybavený 25mm kmitacou cievkou pre vyššiu citlivosť a teraz má predný Flowport ™ namiesto zadného, takže je ideálny pre umiestnenie v blízkosti steny. 686 ponúka zabudovaný držiak pre jednoduchú montáž na stenu , ale rovnako dobre znie na polici, alebo kdekoľvek inde.

Bowers & Wilkins. Všestranné domáce kino

Nová 600 Series je ideálna nielen pre Hi-Fi, ale s dvoma centrami troma subwoofermi, je výborným riešením aj pre domáce kino. Bowers & Wilkins pripravil dve odporúčané zostavy domáceho kina založené na reproduktoroch novej 600 Series. Celá rada je teraz k dispozícii v dvoch prevedeniach – čierny jaseň a biela, dá sa štýlovo a jemne integrovať s akýmkoľvek dizajnom miestnosti. Reproduktory sú vybavené lakovanou ozvučnicou a doplnené čiernou, alebo sivou mriežkou podľa výberu. Aj detaily sú v novej rade 600 vylepšené – nová pevná oceľová mriežka chráni výškový reproduktor a ozdobou je aj diamantom vyrezané logo z brúseného hliníka v tmavom alebo svetlom odtieni, zodpovedajúce úpravou modelom z čierneho jaseňa, alebo v bielom prevedení.

Bowers & Wilkins new series 600

New Bowers & Wilkins 600 Series kombinuje neprekonateľnú hodnotu a doteraz najlepší výkon. Výrazne prevyšuje svojich predchodcov v každom aspekte. Nová 600 Series pohodlne prekoná odchádzajúcu sériu s jej už beztak povestnou hodnotou a príkladným zvukovým výkonom.

Nová 600 S2 rada bude dostupná od 1.3.2014 u autorizovaného dealera Bis Audio, s.r.o. a na Výstave audio, video a domáce kino v Košiciach.

Tiež vás môže zaujímať