SONUS FABER VENERE S

sonus faber venere s

Venere S

je najnovší reproduktor od firmy Sonus Faber a je vlajkovou loďou radu Venere. Tri roky po uvedení rady Venere prichádza jej najlepší a najprepracovanejší reproduktor. Venere S je najvýkonnejší trojpásmový reproduktor tejto rady. Má tri 180mm woofery pre najlepšiu reprodukciu nízkych frekvencii a high- end štandardov. Venere S je navrhovaná a ručne vyrábaná v mestečku Arcugnano, na severe Talianska, neďaleko Vicenzi. Reproduktor je ideálnym mostom medzi radami Venere  a Olympica. Dizajn je navrhnutý s ohľadom na komplexné riešenia, ktoré majú vytvoriť dokonalý zvukový prednes a kulisu. Model S zdedil Venere dizajn a má aj prejav blízky tradíciám značky. „S“ znamená Signature – teda podpis, ale aj špička, to čím sa podpisuje výrobca.

Čo je potrebné pre signature reproduktor?

Sonus Faber je najlepší, ak vychádzame z čistého hárku papiera, alebo doťahujeme a vylepšujeme už vymyslený dizajn. Aj keď to znamená začať od nuly, zachovávame ideálne tvary, aby sme mohli ponúknuť milovníkom hi-fi zvuk, ktorý dosahuje excelentnú úroveň, očakávanú od výrobcu s takýmto zvukovým dedičstvom.

Projekt

Stĺpový trojpásmový reproduktor, na rozdiel od svojich Venere príbuzných, má nový dizajn bas reflexov. Miesto pôvodného umiestnenia vpredu, čím komunikuje aj s miestnosťou, dizajnéri zvolili riešenie s nasmerovaním na podlahu. Tým sa eliminujú rušivé elementy odrazov stien. Týmto spôsobom nie je čistota kontaminovaná vibráciami silných meničov. Na základe skúsenosti  získaných z modelovej rady Olympica, košíky meničov sú na mieru vyrábane pre Venere S zo zliatiny „Ultra Free Compression“ spôsobom, ktorý minimálne akusticky ovplyvňuje pohyblivé časti prevodníka

Výhybky a meniče

Všetky meniče Venere S sú vyrobené výhradne pre Sonus faber aj so špecifickým dizajnom. Tri spodné reproduktory Venere S sú z hliníka, aby dodali maximálnu ľahkosť a tvrdosť prevodníku a tým dosiahli rýchlu odozvu aj pri nízkych frekveniciach. Stredy majú „Curvv™“  membránu. Tá je vyrobená zo špeciálnych polypropylénových vlákien formovaných teplotou. Je to ideálne riešenie pre prirodzenú reprodukciu zvuku v hlavnom pásme audio spektra. Vysoké frekvencie sú reprodukovane výškovým reproduktorom s mäkkou membránou vyrobenej z hodvábu z dielne  Dr. Kurt a Mueller, najlepšieho výrobcu pohyblivých častí na svete. Výškový reproduktor je mechanicky oddelený vložením pružného materiálu medzi ním a prevodníkom, aby sa odstránili mikrovibrácie z ostatných meničov. Výsledkom je dokonale zaostrená zvuková scéna. Sieť meničov je montovaná v Taliansku z high-end súčastí. Jedná sa o konfiguráciu a dizajn, ktorý zabezpečuje optimálnu zvukovú  odozvu. K tomu treba dodať, že woofery majú cievky s technológiu nazvanou

„Trilobyte Ultrafast“

vďaka ktorej sa signál zvuku prenáša maximálne rýchlo.

Dizajn

Dizajn zostáva verný tradícii, ktorú poznáme z aktuálnych šiestich modelov kolekcie Venere. Tým pádom zaručuje hladkú integráciu aj do multi-kanálového systému.

Venere S je inšpirovaný tvarom lýry. Jeho dizajn však nie je poňatý iba esteticky, ale aj účelovo. Tomuto tvaru patrí vďaka  za to, že v kabinete nebudú paralelné vnútorne povrchy, ani vzduch ktorý naruší hlasitosť. Celkovo je dizajn reproduktora navrhovaný pre potreby zvukovej reprodukcie. V tomto prípade sa tvar a funkcia skĺbili do jedného, aby dodali formu, ale aj dobrú podporu pre meniče.  Elegantný a moderný štýl Venere S vystupuje v porovnaní so zvyškom kolekcie elegantnejšie. Na ideálne vyšperkovanie slúži hliník okolo každého meniča, čo dodáva prednej maske reproduktorov ďalšiu dávku charakteru. Základom iných modelov je sklo, avšak tu bolo sklo nahradené hliníkovou platňou. To ešte pridáva na serióznom a dynamickom výzore modelu Venere S.

Ceny

Sonus Faber Venere S stojí 4100 EUR/pár. Reprosústava je dostupná v prevedeniach čierna (Black), biela (White) a drevo (Wood).

SONUS FABER VENERE S 5 SONUS FABER VENERE S 3 SONUS FABER VENERE S 2 sonus faber venere s

Sonus Faber Venere S nájdete u vystavovateľa Bis Audio, v hoteli Crowne Plaza Bratislava, na Prízemí.

Tiež vás môže zaujímať