Sonus faber Homage Tradition – redizajn najsilnejšej ikony

Sonus faber sa snaží o vyvolanie toho najlepšieho z talianského dizajnu a kreativity. Preto redizajnoval Homage líniu, najsilnejšiu ikonu Sonus faberu. Ale s dôrazom na minulosť.

Kolekcia zahŕňa 4 elementy (modely): Amati, Guarneri, Vox a novinku Serafino, 3.5 pásmový stĺpový reproduktor.

Model je pomenovaný po pánovi Santovi Serafinovi (1699 – 1758), ktorý bol taktiež majstrom violinistom a začínal práve u Nicolu Amati-ho. Sonus faber našiel svoju tradíciu v klasickom a dalo by sa povedať aj v trochu retro prístupe. Cieľom bolo ponechať zachované historické korene, ale, samozrejme, komponenty, kabinet, ako aj dizajn sú úplne nové.

Sonusfaber_Serafino_tradition_approfondimenti_cabinet(0)

 

Sonusfaber_Amati_tradition_approfondimenti_stealth(0) Sonusfaber_Amati_tradition_approfondimenti_zero-vibration(3) sonusfaber_homage_guarneri

Projekt

Homage Tradition využíva veľa riešení a patentov ktoré boli prvýkrát uvedené v modeloch Lilium, IL Cremonese, ako aj v modelovej rade Olympica. “Stealth Ultraflex” je evolúciou “Stealth Reflex” systému. Jeho externá časť v zadnom paneli je z extrudovaného hliníka a kontroluje prietok vzduchu cez rúru a tým kontroluje jeho rýchlosť a prípadné turbulencie. Toto sa robí pre zníženie skreslenia.

Zadná časť Exoskeletonu je systém tlmičov v hornej aj v spodnej časti reproduktora. Guarneri a Serafino využívajú takzvané „Silent Spikes“- tiché hroty, ktoré sú využívane aj v modeli Il Cremonese. Amati zostali pri klasickom podvozku. Prevodníky sú prevzaté prevažne tiež z modelu Il Cremonese a boli ďalej vyvíjané pre potreby tohto dizajnu a veľkosti reproduktorov z rady Homage Tradition.

Dizajn

Loďkový tvar kabinetov zostal zachovaný, bol však re-stylovaný. Obliny zo strán sa zmenili a zväčšili, čím vytvárajú mix tradície a moderny, podobne ako v modeli Lilium. Vďaka tomu majú reproduktory väčší objem. Ďalšou technickou výhodou je zníženie vnútornej rezonancie na minimum. Ide o typickú vlastnosť týchto reproduktorov a odkaz Homage Tradition. A dôraz prevedenia zostáva na dreve. Stojan modelu Guarneri Tradition je z monokoku z uhlíkových vlákien a pri výrobe a vývoji tohto stojanu sa využívali znalosti zo spolupráce s Pagani Automobili a pri vytváraní modelu Ex3ma. Oproti predchodcovi je posilnená štruktúra a pevnosť reproduktora.

Homage Tradition séria je dostupná v dvoch prevedeniach:

RED(červená): Tradičné orechové drevo s čiernymi lištami kombinované s čiernym lešteným hliníkom a čiernou kožou (podobne ako vlajková loď Aida, Lilium a Il Cremonese)

WENGÈ: Wengè drevo(tmavé) je prvý krát použité v Sonus Faber reproduktoroch – svetlé lišty sú z javorového dreva (podobné prevedeniu orech) s lešteným hliníkom a hnedou kožou.

sonus-faber-homage-tradition web

Odporúčane maloobchodné ceny s DPH:

Amati Tradition: 24 500 €
Serafino Tradition: 18 500 €
Guarneri Tradition: 14 100 € (vrátane stojanu)
Vox Tradition: nie je momentálne dostupný

Homage collection je práve dostupná na predajniach BIS audio a u autorizovaných dealerov.

Tiež vás môže zaujímať