Sonus Faber Chameleon

Sonus Faber Chameleon

Spolu s nábytkom  od firmy Cassina sa objavil aj Sonus Faber  na aprílovej výstave nábytku v Miláne. Cassina theatro dosahoval najvyššie kvality dizajnu a pohodlia. To sme aj očakávali. Avšak ani pri zvuku nezaháľali. Kombinácia Sonus Faber reproduktorov a McIntosh elektroniky je garanciou toho, že celý tento priestor sa vyplní aj pekným a príjemným zvukom.

Pre Sonus Faber, ktorý sa týmito kúskami prezentoval  na tejto výstave nábytku platí, že je aj jedným z mála miláčikov architektov a interiérových dizajnérov v oblasti audia. A keď sa pozriete na modely Amati Futura, či Lilium pochopíte prečo. Teraz však prišiel s novou radou, ktorá im má priniesť nových zákazníkov. Mladších. Dynamickejších. A preto prišiel na svet Chameleon. Chameleon je nástupca modelovej rady Toy, ale okrem zmeneného výzoru je tu aj zmenený celkový charakter. Aj zvuku samozrejme.

Pri pohľade na technické parametre to možno nepovie, ale po prvom vypočutí je jasné, že to nie je ten starý klasický Sonus Faber. Tie sú známe hlavne vysokou citlivosťou (u niektorých od 60 dBHz) a veľmi muzikálnym prejavom. U Chameleon- ov je to jasné, že vďaka dvom 1800mm veľkým basákom je to skôr o dynamike. A aj preto sa dobre počúvajú hlavne skladby rockovejšieho charakteru. Rozhodne sa ale jedná o príjemný a vyvážený kus muzikálneho prístroja. A čo je ešte príjemnejšie je styling. Nielen dizajn a koža sú super spracované, ale hlavne riešenie bočných panelov je geniálne. Na výber je ich až 6 –  elegantná biela, klasická čierna, metalické siva a modra a trocha divoké oranžova a červená. Ale o tom snaď pri krajine pôvodu ani nemôžeme pochybovať.

Sonus Faber Chameleon 4 Sonus Faber Chameleon 3 Sonus Faber Chameleon 2 Sonus Faber Chameleon

Sonus Faber Chameleon nájdete u vystavovateľa Bis Audio, v hoteli Crowne Plaza Bratislava, na Prízemí.

Tiež vás môže zaujímať