Nová rada sieťovej audio technológie – HEOS od Denon

Nová rada sieťovej audio technológie HEOS (Home Entertainment Operating System) má podľa spoločnosti Denon priniesť nový rozmer do multiroom ozvučenia. Japonský producent s viac ako storočnou tradíciou v produkcii Hi-Fi a high-end techniky produktovou líniou HEOS zachytáva súčasné trendy – byť on-line bez káblov a všetko potrebné ovládať zo svojho tabletu, či smartfónu.

heos denon

Trojica reproduktorov HEOS by Denon: zľava HEOS 7, HEOS 5 a HEOS 3

Skladačka HEOS zatiaľ pozostáva zo šiestich prvkov. Obsahuje tri bezdrôtové reproduktory HEOS 3, 5, a 7, zosilňovač HEOS Amp, predzosilňovač HEOS Link a opakovač Wi-Fi signálu HEOS Extend. Výrobca však naznačuje, že v budúcnosti sa rada rozšíri o ďalšie komponenty.

HEOS 5

HEOS 5

Reproduktory umožňujú sieťovanie cez Ethernet LAN, ale prínosom je hlavne bezdrôtové Wi-Fi pripojenie 802.11a/b/g/n v pásmach 2,4GHz aj 5GHz (vrátane multimediálnej siete DLNA). Prekážkou nie sú ani viacposchodové vily s väčším počtom miestností. Opakovač signálu HEOS Extend rozšíri signál z Wi-Fi routera všade, kde to potrebujete. Tým ale variabilita systému nekončí – zosilňovač a predzosilňovač umožňujú do audio systému integrovať aj ďalšie prehrávače, alebo receivery Denon.

HEOS extender

HEOS extender

Kým HEOS 3 je ideálny pre kúpeľne, kuchyne a menšie miestnosti, HEOS 5 dokáže pohodlne ozvučiť aj prostredie spální a obývačiek. Pri HEOS 5 je k dispozícii, tak ako pri ostatných reproduktoroch tejto línie, prednastavené streamovanie hudby z internetových služieb Spotify, Deezer, TuneIn, Napster, vrátane internetových rádií. A pripravujú sa aj ďalšie služby. Najväčší reprezentant rady – HEOS 7 skrýva v kabinete o rozmeroch 203 x 479 x 164 mm (VxŠxH) a hmotnosti 4,5 kg hardvér, schopný nahradiť aj oveľa väčšie klasické reprosústavy. Určený je pre obývačky, väčšie miestnosti, alebo terasy.

HEOS_Denon-app

Ovládanie s HEOS app – intuitívne a príjemné

V časoch keď je multimediálny prehrávač rutinnou výbavou každého mobilu, tabletu a počítača a vďaka kapacite úložnej pamäte, cloudu a streamingu máme k dispozícii neobmedzené hudobné knižnice, môžeme na klasické optické disky pokojne zabudnúť.

Bezplatná HEOS app, ktorá je k dispozícii tak pre zariadenia s iOS, ako aj s Androidom, má príjemné užívateľské rozhranie a je „user friendly“. Umožňuje z displeja smartfónu individuálne ovládať reproduktory HEOS3, HEOS5 a HEOS7 v konkrétnych miestnostiach. Maximálne môžeme zosieťovať až 32 HEOS reproduktorov. Zároveň priamo zo smartfónu dokážete zvoliť zdroj hudby, ktorú chcete prehrávať – z internetu, z domáceho úložiska, alebo priamo z mobilu.

Okrem streamovacích služieb a internetových rádií je možné prehrávať hudbu priamo zo smartfónov s iOS a Androidom, NAS (Network Attached Storage) domácej siete, externej USB pamäte a cez AUX vstup zvládneme prehrávať dokonca aj analógové zdroje signálu.

Reproduktory HEOS sú dodávané v čiernej, alebo v strieborno-bielej povrchovej úprave. Denon naznačil, že séria HEOS sa bude ďalej vyvíjať a pravdepodobná je popri Wi-Fi aj podpora Bluetooth.

Reproduktory HEOS budete môcť vidieť a hlavne počuť na Výstave audio, video a domáce kino Bratislava 2014, 18. – 19.októbra 2014, v hoteli Crowne Plaza Bratislava, vystavovateľ Bis Audio, hlavný partner výstavy.

Tiež vás môže zaujímať