Bowers & Wilkins 800 Series D3

Bowers & Wilkins 800 Series D3

Uvedenie Bowers & Wilkins 800 Series Diamond – nového drahokamu v korune audiofilského Hi-Fi . Ako povedali v Bowers-e – rada 800 Series Diamond sa nezlepšila náhodou, stala sa lepšou tak, že sa zmenila.

Nová rada Diamond 800 prepisuje pravidlá výkonnosti high- end reproduktorov. Za takmer 40 rokov, generáciu po generácii rada 800 Series od Bowers & Wilkins stanovuje štandardy, ktoré sa ostatné reproduktory pokúšajú nasledovať. Teraz, pri 50. výročí firmy, nová rada 800 Series Diamond nanovo definuje, čo je s Hi-Fi reproduktorom možné dosiahnuť. Táto rada je výsledkom intenzívneho sedemročného projektu s cieľom aby bolo najlepšie ešte lepším. Kombinácia neúnavného výskumu a vývoja, pokročilej techniky a nespočetných hodín počúvania najlepšími ušami v tomto biznise, vyprodukovali radu reproduktorov, ktoré poslucháčov približujú k nahrávke viac, než bolo kedykoľvek možné. Nový vývoj má také dimenzie, že takmer všetky súčasti sa líšia od súčasnej rady 800 Series Diamond. Cieľom nebolo aktualizovať súčasný produkt ale donies niečo nove. Novú identitu.. Jediným zostávajúcim prvkom je diamantový tweeter. Zistili sme, že nie je možné zlepšiť výkon ponúkaný diamantom. A aj v jeho prípade sa zlepšila mriežka tkorá je napevno a je z materialu ktorý ju ešte lepšie ochráni. Dôvodo je jednoduchí- veľa mriežok ktoré boli prasknuté, keďže ako vieme- diamant je tvrdý ale krehký a neelasticky

Znovu vytvorený od základu, s výnimkou diamantového tweetera – ale zvyšok reproduktora bol nemilosrdne vytiahnutý do pozície vytvoriť nekompromisný Hi-Fi zvuk, ktorý definuje nový štandard pre reproduktorové technológie. Samozrejme, nove štandardy museli byť vytvorene aj v oblasti dizajnu ktorý sa za tie roky zmenil a niekam tiež posunul.

Zmeny zahŕňajú obrovské množstvo technologických, inžinierskych, akustických a dizajnových inovácií, ktorých kombinácia vytvorí úžasný zážitok z počúvania. Najnápadnejšie je transformácia stredotónových jednotiek. Nový kužeľ Continuum s vynikajúcimi akustickými vlastnosťami nahradí kevlarové kužele, ktoré boli po dlhú dobu hlavným faktorom brilantne realistického stredotónového výkonu 800 Series. Výkon basov bol tiež dramaticky zlepšený zavedením kužeľa Aerofoil, čo vďaka jeho novej geometrii značne znižuje skreslenie. A pritom to vo svojej šedej farbe naozaj pôsobi veľmi moderne a hodí sa k rôzným typom nábytku a interierov. Tieto inovácie zahŕňajúce vylepšené ozvučnice, robustnejší systém matrice vystuženia, nový tweeter s pevným telom a výrazne zlepšený dizajn turbínovej hlavy znamenajú, že nová rada 800 Series Diamond predstavuje Nirvánu referenčnej kvality zvuku.

Vôľou Bowers & Wilkins je túžba neustále vyrábať najlepšie reproduktory v triede. Výrobný závod vo Worthingu, vo West Sussexe, bol kompletne prepracovaný špeciálne pre výrobu novej rady Diamond 800, pre vytvorenie reproduktora, ktorý je verný svojej povesti a podáva výkony plné superlatívov.

Výsledkom je radikálne nová estetika, ktorá prináša štíhly, modernejší priemyselný dizajn. S turbínovou hlavou vyrobenou z jedného kusa hliníka, usadenou do elegantného kabinetu s reverzným obalom, vytvoreného z vrstiev dreva, ktoré sú ohýbané pod silným tlakom, nová 800 Series inšpiruje myšlienky architektonickej dokonalosti dosiahnutej svojimi prepychovými, akusticky podmienenými líniami. Aj napriek tomu že 800 malo ohybane drevo aj v predchádzaúcej generácii, tnetokrat je to inak. Teraz je časť ktorá je ohnuta smerom dozadu nie dopredu. A výsledok je fenomenálny. Ale to môžete vidieť zo samotných obrázkov.

V celej rade – od 802 D3 štúdiovej kvality, po najdostupnejšie 805 D3, je tu čosi, čo vyhovuje všetkým audiofilským preferenciám. Nová rada 800 Series Diamond vymyslená, navrhnutá a vyrobená vo Veľkej Británii, je vrcholom úspechu britského akustického inžinierstva. A to na vrcholový model ponuky, model 800 si musíme počkať do jari 2016. Ale aj to čo práve vyšlo na svet je vizuálny aj zvukový zážitok. Ukazujú nám, že aj výrobok „starej britskej školy“ vie mať moderný nádych.

Bowers & Wilkins 800 Series D3 Bowers & Wilkins 800 Series D3 4 Bowers & Wilkins 800 Series D3 5 Bowers & Wilkins 800 Series D3 6 Bowers & Wilkins 800 Series D3 7

Bowers & Wilkins 800 Series D3 nájdete u vystavovateľa Bis Audio, v hoteli Crowne Plaza Bratislava, na Prízemí.

Tiež vás môže zaujímať